duygu arıcan

Duygu Arıcan

Klinik Psikolog, Psikoterapist

  • Unvan: Klinik Psikolog
  • Eğitim: İzmir Ekonomi Üniversitesi (Lisans), Okan Üniversitesi (Yüksek Lisans)
  • Uzmanlık Alanı: Yetişkin, Çift ve Aile
  • Terapi Ekolleri: Şema Terapi, EMDR, Duygu Odaklı Çift ve Aile Terapisi
Randevu al

Hakkında

Duygu Arıcan, lisans derecesini 2012 yılında İzmir Ekonomi Üniversitesi, Psikoloji Bölümü’nden almıştır. 2016 yılında Okan Üniversitesi’nde kuramsal eğitim, patolojilerin Şema Terapi modeli çerçevesinde değerlendirilmesi ve psikoterapisi ile ilgili uygulama ve süpervizyonu alarak klinik psikoloji yüksek lisans derecesini bitirmiştir.

EMDR tekniğinde, Avrupa Akredite EMDR terapistidir (EMDR Europe Accredited Practitioner).

Şema Terapi ileri düzey eğitimlerini ve süpervizyonlarını tamamlayıp, International Society of Schema Therapy (ISST) Onaylı Şema Terapisti ünvanını almıştır.

Bireysel terapi tekniklerine ek olarak Psikiyatrist Dr. Murat Dokur’dan EFTA-TIC, European Family Therapy Association Training Institutes Chamber (Avrupa Aile Terapisi Derneği Eğitim Birimi), tarafından onaylanmış, 400 saat süren, Aile ve Çift Terapileri Eğitimi’ni tamamlamıştır. Çift ve aile terapileri eğitiminlerinde ayrıca, ICEEFT (International Centre for Excellence) Emotionally Focused Therapy onaylı Duygu Odaklı Çift Terapisi I. ve II. Seviye eğitiminlerini tamamlamıştır.

Klinik Psikolog Duygu Arıcan’ın çalışma alanları arasında yetişkinlerde; travma ve ilişkili bozukluklar, kompleks travma olarak geçen zorlayıcı bozukluklar, depresyon, anksiyete bozuklukları, öfke control sorunları, trikotollomani, obsesif-kompulsif bozukluk ve fibromiyalji, migren, sedef vb bedensel sorunlar yer almaktadır. Ayrıca çift ve ailelerle; ilişki sorunları, evliliğe hazırlık, evlilik dışı ilişki, ayrılık, boşanma, çatışma çözümü ile ilgili konular bulunmaktadır.

Türk Psikologlar Derneği, Duygu Odaklı Birey, Çift ve Aile Terapileri Derneği, ISST Uluslararası Şema Terapi Derneği ve EMDR Türkiye Derneği üyesidir.

İletişim