Doktor Fatih Baz

Dr. Fatih BAZ

Psikiyatrist, Psikoterapist

  • Unvan: Ruh Sağlığı ve Hastalıkları Uzmanı
  • Eğitim: Ege Üniversitesi Tıp Fakültesi, Marmara Üniversitesi Psikiyatri Anabilim Dalı
  • Uzmanlık Alanı: Yetişkin
  • Terapi Ekolleri: Bilişsel Davranışçı Terapi, Çift ve Aile Terapisi, Cinsel Terapi, Kabul ve Kararlılık Terapisi, Metakognitif Terapi, Dinamik Psikoterapi, EMDR
Randevu al

Hakkında

Meram Fen Lisesi’nden mezun oldu. Ege Üniversitesi Tıp Fakültesi’ni bitirdikten sonra, psikiyatri ihtisasını Marmara Üniversitesi Tıp Fakültesi’nde yaptı. İhtisasına devam ederken, Marmara Üniversitesi Spor Bilimleri Fakültesi’nde Egzersiz ve Spor Psikolojisi üzerine Yüksek Lisansa başladı. Psikiyatri ihtisasının ardından, zorunlu hizmet görevini Erenköy Ruh ve Sinir Hastalıkları Hastanesi’nde Toplum Ruh Sağlığı Merkezi sorumlu hekimi olarak tamamladı.

Uzmanlık eğitimi sırasında birçok terapi eğitimi alan Dr. Fatih Baz, European Federation of Psychiatric Trainees (EFPT) kapsamında, araştırma görevlisi olarak Hospital Sao Joao/Portekiz’de Aile Terapisi programına katıldı. European Association for Behavioural and Cognitive Therapies (EABCT) Derneği’nden Bilişsel ve Davranışçı Terapi eğitimi, Cinsel Eğitim Tedavi ve Araştırma Derneği’nden (CETAD) Cinsel Terapi eğitimi, Kognitif ve Davranışçı Terapiler Derneği’nden (KDTD) Çift Terapisi ve Cinsel Terapi eğitimi, Davranış Bilimleri Enstitüsü’nden EMDR eğitimi aldı ve uzmanlık sonrasında çalışmalarını özellikle bu alanlar üzerine yoğunlaştırdı.

Dr. Fatih Baz, Ulusal ve Uluslararası birçok kongre ve toplantıda konuşmacı ve oturum başkanı olarak yer almış olup, alanıyla ilgili literatürde kitap çevirilerinde bulunmuştur. Türkiye Psikiyatri Derneği’nin, Anksiyete Bozuklukları, Cinsel Bozukluklar, Kişilik Bozuklukları ve Bilişsel-Davranışçı Psikoterapiler Çalışma Birimleri’ndedir.

İletişim