Psikolog Merve Şen

Merve Şen

Uzman Psikolojik Danışman, Psikoterapist

  • Unvan: Uzman Psikolojik Danışman
  • Eğitim: Boğaziçi Üniversitesi (Lisans), Boğaziçi Üniversitesi (Yüksek Lisans)
  • Uzmanlık Alanı: Yetişkin
  • Terapi Ekolleri: Bilişsel Davranışçı Terapi, Kabul ve Kararlılık Terapisi, Metakognitif Terapi, Mindfulness
Randevu al

Hakkında

Koç Özel Lisesi’nden mezun oldu. Lisans eğitimini Boğaziçi Üniversitesi’nde yüksek onur derecesiyle ve dört sene boyunca Tübitak başarı bursu alarak tamamladı. Yüksek lisansını Boğaziçi Üniversitesi’nde Psikolojik Danışmanlık ve Rehberlik bölümünde yaptı.

Boğaziçi Üniversitesi’nin psikolojik danışmanlık birimi olan Bürem’de, 2013-2017 yıları arasında gönüllü uzman olarak çalıştı. 2017-2019 yılları arasında Boğaziçi Üniversitesi’nin Sarıtepe Kampüsü’ndeki psikolojik danışmanlık birimi olan BÜSÖD’de yarı zamanlı uzman olarak çalıştı. Aynı zamanda Develi Markası’nda kurumsal psikoterapist olarak çalıştı.

Psikoterapist Merve Şen, Prof. Dr. Mehmet Zihni Sungur tarafından, Kognitif ve Davranışçı Terapiler Derneği (KDTD) bünyesinde verilen BDT eğitimi ve süpervizyonunu tamamladı ve “European Association for Behavioural and Cognitive Therapies” (EABCT) tarafından onaylı “BDT terapisti” olmaya hak kazandı. Sonrasında Joe Oliver’dan Kabul ve Kararlılık terapisi, Adrian Wells’den Metakognitif Terapi, Linehan Institute’dan Diyalektik Davranışçı Terapi ve Zümra Atalay’dan Mindfulness eğitimleri alarak kendisini üçüncü dalga terapilerde geliştirdi.

Judith Beck’ten aldığı ”Kilo Kaybı ve Kilo Yönetimine Bilişsel Davranışçı Yaklaşım’’ ve Linda Craighead’den aldığı ‘’Yetişkin ve Çocuk Kilo Yönetimi için Bilişsel Davranışçı Terapi bazlı İştah Farkındalığı’’ eğitimleri sonrası Türkiye’de henüz çok yeni olan kilo kaybı ve yönetimi için psikoterapi hizmeti verdi. Ayrıca bedenle olan ilişkiyi iyileştirmek üzere beden algısı tatminsizliği üzerine grup ve bireysel seanslar yönetti.

Uzman Psikolojik Danışman ve Psikoterapist Merve Şen, yetişkinlerle, BDT, Metakognitif Terapi, Mindfulness ve Kabul ve Kararlılık Terapisi yaklaşımlarını kullanarak Türkçe ve İngilizce bireysel psikoterapi yapmaktadır.

İletişim