Zeynep Cansu Armağan

Klinik Psikolog, Psikoterapist

  • Unvan: Klinik Psikolog
  • Eğitim: Koç Üniversitesi (Lisans), Üsküdar Üniversitesi (Yüksek Lisans)
  • Uzmanlık Alanı: Yetişkin
  • Terapi Ekolleri: Bilişsel Davranışçı Terapi, Şema Terapi
Randevu al

Hakkında

İstanbul Özel Saint Benoît Fransız Lisesi mezunu olan Zeynep Cansu Armağan, Psikoloji ve İşletme çift-dal lisans eğitimini 2005-2009 yılları arasında Koç Üniversitesi’nde tamamladı.

Üsküdar Üniversitesi Klinik Psikoloji Yüksek Lisans programında, Prof. Dr. Hüsnü Erkmen ile “Türkçe Boyutsal Obsesif-Kompülsif Ölçeği: Psikometrik Özellikleri ve Obsesif İnanışlarla İlişkisi” isimli tez çalışmasıyla uzmanlığını almıştır.

İTÜ Siyaset Çalışmaları Yüksek Lisans programında, Doç. Dr. Geoff Bowe ile “Platon ve Freud’un Üç Parçalı Politik Psikolojilerinin Karşılaştırmalı Analizi” adlı tez çalışması ile ikinci uzmanlığını almıştır.

Arel Üniversitesi Klinik Psikoloji Doktora programında, Prof. Dr. Ebru Şalcıoğlu ile doktora tez çalışmasını sürdürmektedir. Doktora eğitimi kapsamında, Prof. Dr. Ebru Şalcıoğlu ile Bilişsel Davranışçı Terapi (BDT) ve Dr. Öğr. Üyesi Bahar Köse Karaca ile Şema Terapi eğitimi ve süpervizyonlarını tamamlamıştır.

Prof. Dr. Mehmet Zihni Sungur tarafından, Kognitif ve Davranışçı Terapiler Derneği (KDTD) bünyesinde verilen BDT eğitimi ve süpervizyonunu tamamlamış ve “European Association for Behavioural and Cognitive Therapies” (EABCT) tarafından onaylı “BDT terapisti” sertifikasını almıştır. KDTD bünyesinde, Dr. Maria Ceu Salvador tarafından verilen Çocuk ve Ergenlerde BDT eğitimlerinin ardıl çevirmenliğini yapmıştır. Dr. Öğr. Üyesi Elif Akdağ Göçek ile Oyun Terapisi eğitimi almış ve Susan Yabsley, Elizabeth Tuters’ın Anne-Çocuk Terapisi (İzle, Bekle, Merak Et ve Anne-Bebek) Çalıştayı’na katılmıştır. Türk Psikologlar Derneği tarafından verilen WISC-R, Peri Masalları, Bender Gestalt ve AGTE gibi çeşitli zekâ, kişilik ve gelişim testleri eğitimleri alan Psikolog Zeynep Cansu Armağan, ayrıca Katip Çelebi Üniversitesi’nden M.E.B onaylı, Aile Danışmanlığı ve Aile Arabuluculuğu Sertifikası almıştır.

Özel bir anaokulunun işletmeciliğini yapmış ve okul psikoloğu olarak görev almıştır. Ayrıca İstanbul Ayvansaray Üniversitesi’nde öğretim görevliliği ve Psikolojik Danışmanlık ve Rehberlik Birimi yürütücülüğü yapmıştır.

Klinik Psikolog Zeynep Cansu Armağan, yetişkinlerle, BDT, Şema Terapi, Kabul ve Kararlılık Terapisi yaklaşımlarını kullanarak bireysel psikoterapi yapmaktadır.

İletişim