Psikolog türkan tokatlıoğlu

Türkan Tokatlıoğlu

Klinik Psikolog, Psikoterapist

  • Unvan: Klinik Psikolog
  • Eğitim: Maltepe Üniversitesi (Lisans), Beykent Üniversitesi (Yüksek Lisans)
  • Uzmanlık Alanı: Çocuk-Genç, Yetişkin
  • Terapi Ekolleri: Bilişsel Davranışçı Terapi, Oyun Terapisi, Hipnoterapi
Randevu al

Hakkında

Maltepe Üniversitesi Psikoloji Lisans bölümü ve Sosyoloji bölümü yandal programını ‘Onur Öğrencisi’ derecesiyle tamamladı.

Özel Balıklı Rum Hastanesi ‘Alkol ve Madde Bağımlılığı’ servisinde stajyer psikolog olarak görev aldı. Maltepe Üniversitesi bünyesinde yürütülen ‘Sokakta Yaşayan ve Çalışan Çocuklar Uygulama ve Araştırma Merkezi’ (SOYAÇ) çalışmalarında etkin bir şekilde görev alan Psikolog Türkan Tokatlıoğlu, buradaki çalışmaları dolayısıyla birçok teşekkür belgesiyle ödüllendirilmiştir. Beykent Üniversitesi Klinik Psikoloji tezli yüksek lisans (master) programını tamamlayarak Uzman Klinik Psikolog ünvanını almıştır. Master eğitimi sırasında daFransız Lape Hastanesi’nde staj yaptı. Yataklı servislerde, EKT ve TMS uygulamalarında aktif bir şekilde görev aldı.

Prof. Dr. Mehmet Zihni Sungur tarafından verilen (EABCT akredite edilmiş), toplam 4 yıl süren, Kognitif(Bilişsel)-Davranışçı Terapi eğitimini başarıyla tamamlayarak, psikoterapist ünvanını aldı. Eğitim sürecinde bu alanda birçok vaka süpervizyonuna katıldı.

Maltepe Sihirli Gemiler Anaokulu’nda ‘Kuruluş Müdürü’ ve Melodi Çocuk Evi’nde  ‘Okul Psikoloğu’ olarak görev aldı.

Psikolojik Danışmanlık ve Dikkat Geliştirme Merkezleri’nde çocuk ve ergenlerdeki Dikkat Eksikliği/Hiperaktivite Bozukluğu, Özgül Öğrenme Güçlüğü, Davranım Bozuklukları, Otizm Spektrum Bozuklukları ve diğer tanı alanlarındaki çalışmalarını Bilişsel-Davranışçı Terapi modeli ve Oyun Terapisi yaklaşımlarıyla sürdürmüştür. Çocuk ve ergenlerin psikolojik destek süreçlerini; dikkat sürdürme süresine arttırmaya yönelik çalışmalar, sosyal beceri güçlendirme,  özgüven çalışmaları gibi birçok alanda bütünsel olarak destekleyip sürdürmeyi amaçlamaktadır.

Çocuk ve ergen psikiyatrisi uzmanı Dr. Meltem Kora ile halen vaka süpervizyonlarını yapmaktadır.

Psikolog Türkan Tokatlıoğlu, Yetişkinlerdeki; Bipolar Bozukluk, Depresyon, Kaygı Bozuklukları, Obsesif Kompulsif Bozukluk, Panik Bozukluk ve diğer tanı alanlarında klinik uygulamalarını  Bilişsel (Kognitif)-Davranışçı Terapi yaklaşımıyla sürdürmektedir.

İletişim