Revan Kafkaslı

Klinik Psikolog, Psikoterapist

  • Unvan: Klinik Psikolog
  • Eğitim: İstanbul Medeniyet Üniversitesi (Lisans), Işık Üniversitesi (Yüksek Lisans)
  • Uzmanlık Alanı: Yetişkin, Çift ve Aile
  • Terapi Ekolleri: Bilişsel Davranışçı Terapi, Şema Terapi, Çift-Aile Terapisi, EMDR
Randevu al

Hakkında

Klinik Psikolog Revan Kafkaslı, Psikoloji eğitimini İstanbul Medeniyet Üniversitesi’nde tamamladıktan sonra, Yüksek Lisans Eğitimi’ni Işık Üniversitesi Klinik Psikoloji alanında “Evli Bireylerde, Problem Çözme Becerisi ve Evlilik Doyumu ile Somatizasyon Arasındaki İlişkinin İncelenmesi” başlıklı uzmanlık tezi ile tamamlamıştır. Lisans ve yüksek lisans eğitimleri boyunca Erenköy Ruh Ve Sinir Hastalıkları Eğitim Ve Araştırma Hastanesi, İstanbul Bakırköy Prof. Dr. Mazhar Osman Ruh Sağlığı ve Sinir Hastalıkları Eğitim ve Araştırma Hastanesi ve Kocaeli Üniversitesi’nde klinik alanda stajlarını yapmıştır.

Uzmanlık eğitimini Bilişsel Davranışçı Terapi yönelimi ile almasının ardından, Prof. Dr. Gonca Soygüt tarafından verilen ISST ( International Society for Schema Therapy ) Onaylı Şema Terapi Temel Düzey Eğitimini tamamlamıştır. Davranış Bilimleri Enstitüsü tarafından verilen EMDR I (Eye Movement Desensitization and Reprocessing) eğitimini tamamlamış olup, yetişkinler ile çalışmaktadır. Prof. Dr. Hürol Fışıloğlu tarafından verilen Aile ve Evlilik Terapisi (I ve II) eğitimini tamamlayarak da çift ve aileler ile çalışmalarını sürdürmektedir.

Klinik Psikolog Revan Kafkaslı’nın çalışma alanlarının başlıcaları; İlişkisel Zorluklar, Kayıp ve Yas Süreci, Kaygı, Depresyon, Öfke Sorunu, Uyum Sorunları, Ayrılma-Boşanma Sorunları, Yeniden Evlilik Sorunlarıdır.

İletişim