İlayda Cakcak Güçlü

Psikolog, Psikoterapist

  • Unvan: Psikolog
  • Eğitim: Maltepe Üniversitesi (Lisans)
  • Uzmanlık Alanı: Yetişkin
  • Terapi Ekolleri: Bilişsel Davranışçı Terapi, Kabul ve Kararlılık Terapisi
Randevu al

Hakkında

1994 doğumlu olan Psikolog İlayda Cakcak Güçlü, 4 yıllık lisans eğitimini 3 yılda tamamlayamaya hak kazanarak Maltepe Üniversitesi Psikoloji Bölümü’nden mezun oldu. Yüksek lisansını Üsküdar Üniversitesi’nde, Klinik Psikoloji alanında yapmaktadır. Prof.Dr. Sultan Tarlacı ile ‘’ MS Hastalarında Cinsel Fonksiyon Bozukluğu’’ isimli tez çalışmasını sürdürmektedir.

NP İstanbul Beyin Hastanesinde çalışmalar yapmış ve staj eğitimlerini tamamlamıştır.

Prof. Dr. Mehmet Zihni Sungur tarafından verilen (EABCT akredite edilmiş), toplam 4 yıl süren, Kognitif (Bilişsel)- Davranışçı Terapi eğitimini tamamlayarak Bilişsel Davranışçı Terapist unvanını aldı.

Kognitif ve Davranış Terapileri Derneği (KDTD) tarafından düzenlenen ve Dr. Joe Oliver tarafından verilen Kabul ve Adanmışlık (ACT) terapisi eğitimine katıldı. 1 yıl boyunca Prof. Dr. Mehmet Zihni Sungur’un asistanlığını yaptı ve birçok vaka süpervizyonuna katıldı. Prof. Dr. Mehmet Zihni Sungur tarafından verilen Çift Cinsel Terapi Eğitimine katıldı. Türk Psikologlar Derneği tarafından düzenlenen Nöropsikolojik Değerlendirme (test eğitimi) programını tamamladı. Türk Pdr Derneği Objektif Çocuk Testleri ve Çocuk Değerlendirme Tetleri Eğitimi aldı. Çapa Tıp Fakültesi Nöroloji alanında staj yaparak uygulayıcı olmaya hak kazandı. Marmara Üniversitesi Eğitim ve Araştırma Hastanesi ve Fatih Sultan Mehmet Hastanesi’nde staj yaptı. Metin Sabancı Spastik Çocuklar Merkezinde rehabilitasyon stajını tamamladı.

Psikolojik Danışmanlık ve Dikkat Geliştirme Merkezleri’nde çocuklardaki Dikkat Eksikliği/Hiperaktivite Bozukluğu, Özgül Öğrenme Güçlüğü alanlarında çalıştı. Dragos Amerikan Kültür Kreşi’nde staj yaptı. Acıbadem Minik Kuşum Anaokulu’nda Okul Psikoloğu olarak görev yaptı. Ataşehir Helen Doron Anaokulu’nda Okul Psikoloğu olarak çalıştı.

Psikolog İlayda Cakcak Güçlü, yetişkin bireylerle ve özellikle Bilişsel Davranışçı Terapi yaklaşımıyla çalışmalarını sürdürmektedir.

İletişim