Bağdat caddesi psikolog psikiyatrist

Ecem Üretmen Özalp

Klinik Psikolog, Psikoterapist

  • Unvan: Klinik Psikolog
  • Eğitim: Maltepe Üniversitesi (Lisans), Üsküdar Üniversitesi (Yüksek Lisans)
  • Uzmanlık Alanı: Yetişkin
  • Terapi Ekolleri: Psikodinamik Psikoterapi, Bilişsel Davranışçı Terapi, Çift ve Aile Terapisi, EMDR, Cinsel Terapi
Randevu al

Hakkında

Maltepe Üniversitesi Psikoloji Bölümü lisans programını psikolog ünvanını alarak 2012 yılında tamamlamıştır. 2016 yılında Üsküdar Üniversitesi Klinik Psikoloji yüksek lisansını tamamlayarak Klinik Psikolog ünvanını almıştır. 

Psikolog Ecem Üretmen Özalp, 2012-2017 yılları arasında IFTI Psikoterapi’nin kurucusu Yrd. Doç. Dr. Murat Dokur’un sertifiye ettiği EFTA-TIC (European Family Therapy Association – Training Institute Chamber – Avrupa Aile Terapisi Derneği – Eğitim Birimi) tarafından onaylı, Çift ve Aile Terapisi eğitimini ve süpervizyonlarını tamamlayarak Çift ve Aile terapisi lisansını almıştır. 

IFTI Psikoterapi Çalışmaları kapsamında Prof. Rodolfo De Bernart, Prof. Kyriaki Polychroni, Prof. Howard A. Liddle, Peter Stratton, Helga Hanks gibi terapistlerin çift ve aile terapisiyle ilgili atölye çalışmalarına katılmıştır. Eğitimi süresince, Bağımlılık Danışmanı Jale Kerimol Johnson’dan Bağımlılık eğitimi, Dr. Alp Karaosmanoğlu’ndan Şema Terapi eğitimi ve Emre Konuk tarafından Davranış Bilimleri Enstitüsü bünyesinde verilen EMDR eğitimlerini ve süpervizyonlarını almıştır.

Uzmanlığını tamamladıktan sonra CETAD bünyesinde verilen Cinsel Terapi Eğitimi’nin her iki modülünü de tamamlamıştır. Ardından Prof. Dr. Doğan Şahin’in Dinamik Yönelimli Cinsel Terapi Eğitimi’ni almıştır.

Prof. Dr. Doğan Şahin tarafından sertifiye edilen Psikodinamik Temel Eğitimi, Kişilik Bozukluklarında Aktarım Odaklı Psikoterapi Eğitimi ve Üst Düzey Kişilik Bozukluklarında Psikodinamik Terapi eğitimlerini tamamlayan Psikolog Ecem Üretmen Özalp, dinamik yönelimli terapi süpervizyonuna devam etmektedir.

Ayrıca Otto Kernberg Psikodinamik Psikoterapi eğitimine devam etmektedir.

Klinik Psikolog Ecem Üretmen Özalp; yetişkin, aile, çift ve cinsel terapi alanında psikoterapi çalışmalarını sürdürmekte olup, terapi seanslarında psikodinamik, sistemik ve pragmatik eksperiyantal yönelimli olarak çalışmaktadır.

İletişim