Psikolog Ecem Üretmen

Ecem Üretmen Özalp

Klinik Psikolog, Psikoterapist

  • Unvan: Klinik Psikolog
  • Eğitim: Maltepe Üniversitesi (Lisans), Üsküdar Üniversitesi (Yüksek Lisans)
  • Uzmanlık Alanı: Yetişkin
  • Terapi Ekolleri: Psikodinamik Psikoterapi, Bilişsel Davranışçı Terapi, Çift ve Aile Terapisi, EMDR, Cinsel Terapi
Randevu al

Hakkında

Maltepe Üniversitesi Psikoloji Bölümü lisans programını psikolog ünvanını alarak tamamladı. Lisans eğitimi sürecinde GATA Haydarpaşa Eğitim ve Araştırma Hastanesi’nde ve çeşitli rehabilitasyon merkezlerinde stajlarını tamamladı. Lisans eğitimi süresince aynı zamanda SOYAÇ (Sokakta Yaşayan ve Çalışan Çocuklar için Uygulama ve Araştırma Merkezi)’nde gönüllü olarak çalıştı.

2016 yılında Üsküdar Üniversitesi Klinik Psikoloji yüksek lisansını Doç. Dr. Cemal Onur Noyan ile ’Madde Bağımlılarında Çocukluk Çağı Travmaları ve Aleksitimi İlişkisi’ adlı tez çalışması ile tamamladı.

Psikolog Ecem Üretmen Özalp, 2012-2017 yılları arasında IFTI Psikoterapi’nin kurucusu Yrd. Doç. Dr. Murat Dokur’un sertifiye ettiği EFTA-TIC (European Family Therapy Association – Training Institute Chamber – Avrupa Aile Terapisi Derneği – Eğitim Birimi) tarafından onaylı, Çift ve Aile Terapisi eğitimini ve süpervizyonlarını tamamlayarak Çift ve Aile terapisi ünvanını aldı.

Uzmanlık eğitimi süresince, Bağımlılık Danışmanı Jale Kerimol Johnson’dan Bağımlılık eğitimi, Dr. Alp Karaosmanoğlu’ndan Şema Terapi eğitimi ve Emre Konuk tarafından Davranış Bilimleri Enstitüsü bünyesinde verilen EMDR eğitimlerini aldı. Aynı zamanda Davranış Bilimleri Enstitüsü’nde verilen EMDR ve OKB, EMDR ile Çiftleri Birlikte İyileştirmek adlı workshopları tamamladı.

Uzmanlığını tamamladıktan sonra CETAD bünyesinde verilen Cinsel Terapi Eğitimi’nin 2 modülünü de tamamladı. Ardından Prof. Dr. Doğan Şahin’in Dinamik Yönelimli Cinsel Terapi Eğitimi aldı.

Prof. Dr. Doğan Şahin’in sertifiye etmiş olduğu Psikodinamik Psikoterapi eğitimini tamamlayan Psikolog Ecem Üretmen Özalp, halen Kişilik Bozukluklarında Aktarım Odaklı Psikoterapi Eğitimi’ne de devam etmektedir.

İletişim