Bağdat caddesi psikolog Cansu Aktok

Cansu Aktok

Klinik Psikolog, Psikoterapist

  • Unvan: Klinik Psikolog
  • Eğitim: Bilkent Üniversitesi (Lisans), Okan Üniversitesi (Yüksek Lisans)
  • Uzmanlık Alanı: Yetişkin
  • Terapi Ekolleri: Bilişsel Davranışçı Terapi, Kabul ve Kararlılık Terapisi, Metakognitif Terapi, Şema Terapi, Bütüncül Terapi, EMDR
Randevu al

Hakkında

Bilkent Üniversitesi Psikoloji Bölümü’nde lisans eğitimini bitirdikten sonra, Klinik Psikoloji Yüksek Lisans eğitimini Okan Üniversitesi’nde tamamlayarak, uzman klinik psikolog unvanını aldı. Uzmanlık eğitimi sırasında Fransız Lape Hastanesi ve Okan Üniversitesi Psikolojik Danışmanlık Merkezi’nde çalışmalarına başladı ve pek çok bireysel psikoterapi seansı yürüttü. Uzmanlık eğitimi ve sonrasında birçok eğitim alan Uzm. Klinik Psikolog Cansu Aktok, Bilişsel Davranışçı Terapi, Kabul ve Kararlılık Terapisi, Metaognitif Terapi, EMDR ve Şema Terapi uygulayarak, yetişkin bireylerle bütüncül bir psikoterapi yaklaşımı yürütmektedir. Aynı zamanda 2017 yılından beri de Prof. Dr. Ömer Saatçioğlu ile haftalık vaka paylaşımı ve süpervizyon yapmaktadır.

Psikolog Cansu Aktok, klinik psikoloji yüksek lisansına ek olarak, Ankara Üniversitesi’nde İnsan Kaynakları ve Kariyer Danışmanlığı Yüksek Lisans programını tamamlayarak ikinci uzmanlığını almıştır. Çeşitli kurumlarda şirket çalışanlarına psikoeğitimler düzenlemenin yanı sıra, diyetisyen ve psikologlar için de “Yeme Farkındalığı” eğitimleri vermiştir.

Ulusal akademik konferanslarda bildiriler sunan ve uzmanlık alanıyla ilgili uluslararası kongrelere davetli konuşmacı olarak katılan Psikolog Cansu Aktok, Türk Psikologlar Derneği (TPD), Davranış Bilimleri Derneği (DBE), Bilişsel Davranışçı Psikoterapiler Derneği (BDPD) üyesidir ve TPD etik yönetmeliğine bağlıdır.

İletişim