Bağdat caddesi kadıköy psikolog

Başak Çiftçioğlu Gülçe

Uzman Psikolog, Aile Danışmanı

  • Unvan: Uzman Psikolog, Aile Danışmanı
  • Eğitim: Maltepe Üniversitesi (Lisans), Ankara Üniversitesi (Yüksek Lisans), Gedik Üniversitesi (Yüksek Lisans)
  • Uzmanlık Alanı: Yetişkin, Çift-Aile Terapisi
  • Terapi Ekolleri: EMDR, Gottman Çift Terapisi, Şema Terapi, BDT, Duygu Odaklı Bireysel Terapi, Çözüm Odaklı Terapi
Randevu al

Hakkında

1985 Ankara doğumlu olan Başak Çiftçioğlu Gülçe, 2009 yılında Maltepe Üniversitesi Psikoloji Bölümü’nden mezun oldu. Birinci yüksek lisansını 2016 yılında Ankara Üniversitesi Disiplinler Arası Aile Danışmanlığı alanında tamamladı. 2019’da başladığı ikinci yüksek lisansına Gedik Üniversitesi Klinik Psikoloji eğitiminin tez aşamasında devam etmektedir.

Meslek hayatına, T.C. Sağlık Bakanlığı Bakırköy Prof. Dr. Mazhar Osman Ruh Sağlığı Sinir Hastalıkları Eğitim ve Araştırma Gündüz Hastanesi Kronik Ruh Sağlığı Hastalarını Gönüllü Ziyaret Projesi (Şizofreni Hastalarıyla Çalışma) ile başladı. Stajını, Balıklı Rum Hastanesi Anatolia Klinikleri’nde tamamladı. Meslek hayatına profesyonel olarak Ankara Özel Magnet Tıp Merkezi’nde başladı. Özel Yüzyıl Hastanesi ve Pendik Şifa Hastanesi’nde uzman psikolog olarak görev yaptı.

Yabancı dil öğrenimi için Kanada, Toronto’da 7 ay eğitim gördü. Yurt dışından döndükten sonra, merhum Uzm. Dr. Fikret Hacıosman’la İç Gözlem Danışmanlık Merkezi’nde iki buçuk yıl beraber çalışmıştır. Sonrasında, Pendik Şifa Tıp Merkezi’nde, anaokullarında ve kadın sığınma evlerinde çalışmıştır. Ardından Psikoterapi Atölyesi’nde bireysel terapi ve aile-çift danışmanlığı yapmıştır. Uzun yıllardır bireysel, aile-çift danışmanlığı alanında görev yapmaktadır.

Başak Çiftçioğlu Gülçe, ISST(International Society of Schema Therapy) onaylı Psikiyatr Dr. H. Alp Karaosmanoğlu’ndan Şema Terapi Eğitimi, Davranış Bilimleri Enstitüsü’den (DEB) travma alanında çok önemli ve etkili bir yöntem olan EMDR(Eye Movement Desensitization and Reprocessing) eğitimi, Psikolojik Testler Derneği’nden Oyun Terapisi eğitimi, Yrd. Doc. Dr Nevin Dölek’den Kısa Süreli Çözüm Odaklı Terapi eğitimi, Uluslararası Gottman Çift Terapisi Eğitimi, Duygu Odaklı Bireysel Terapi Eğitimi ve Klinik Psikoloji eğitimi içinde Uzman Dr. Didem Beşikçi Keleş’den Bilişsel Davranışçı Terapi eğitimi gibi terapi eğitilerini tamamlamıştır.

Uyguladığı Testler; MMPI, Kognitif Testler Uygulayıcısı (Bender Gestalt 1, Bender Gestalt 2, Frostig Görsel Gelişim Algı Testi, Benton), Zeka (IQ) Testleri Uygulayıcısı(R.B Catell 2A, Goodenough-Harris (Bir Adam Çiz) Testi ve Porteus Labirentleri Testi), Gelişimsel Değerlendirme Testleri Uygulayıcısı (Gesell Gelişimsel Değerlendirme Testi, AGTE(Ankara Gelişim Tarama Envanteri, Metropolitan Okul Olgunluğu Testi ve Peabody Kelime Tanıma Testleri), WISC-R, T.A.T, C.A.T,LOUISA DUSS Psikanalitik Öyküler Testi’dir.

İletişim